+48 601 84 89 55 efecta.rubik@wp.pl
kobiety

Gabinet Efecta

Czytaj Dalej

"Estetyka to odkrycie wspaniałych rejonów duszy ludzkiej
w celu samodoskonalenia się" - Fiodor Dostojewski

kobiety

&

Ginekologia

Inne...

EFECTA - wykwalifikowana kadra składa się z samych profesjonalistów. Gwarantujemy
bezpieczeństwo operacji oraz zapewniamy osiągnięcie pożądanego efektu.

Ginekologia i Położnictwo

Ginekologia Dziewczęca

Ginekologia Plastyczna

Labioplastyka

Medycyna Estetyczna

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna stanowi rozszerzenie i uzupełnienie oferty związanej z medycyną estetyczną: skalpel staje się alternatywą w sytuacjach, gdzie metody mniej inwazyjne są niewystarczające albo spodziewany efekt odbiega od oczekiwań pacjenta. Lifting chirurgiczny, operacje powiek, operacje piersi czy brzucha umożliwiają szybkie osiągnięcie doskonałych rezultatów.

twarz

Obszary działania

  • Konsultacje przed leczeniem
  • Plastyka powiek górnych i dolnych
  • Lifting brwi
  • Lifting wargi górnej
  • Plastyka blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych
  • Redukcja przykurczów
  • Leczenie preparatami iniekcyjnymi
  • Opatrunki specjalistyczne (opatrunki wspomagające gojenie ran)

Jak przygotować się do operacji w znieczuleniu miejscowym?

Operacje w znieczuleniu miejscowym są ogólnie bezpieczne i zwykle nie wymagają specjalnego przygotowania. Podanie środka znieczulającego następuje poprzez zastrzyk bezpośrednio w okolicę operowaną lub poprzez ostrzyknięcie pni nerwowych, odpowiadających za odczucie bólu w miejscu operowanym.

Lekiem znieczulającym, stosowanym najczęściej podczas operacji ambulatoryjnych, jest lignokaina, do której często dodaje się adrenalinę. Czasami stosujemy inne rodzaje znieczulenia, np. artykainę.

Pacjent ma obowiązek poinformować lekarza wykonującego zabieg, jeżeli kiedykolwiek wystąpiła u niego nadwrażliwość na leki znieczulające. Jest to bardzo rzadkie uczulenie, ale potencjalnie zagrażające życiu pacjenta.

Przed operacją istnieje konieczność wykonania dodatkowych badań. Obejmują one morfologię krwi obwodowej i parametry układu krzepnięcia: APTT oraz PT/INR.

Osoby przewlekle przyjmujące leki zmniejszające krzepliwość krwi, tj. leki przeciwpłytkowe (kwas acetylosalicylowy, czyli Acard, Polocard, Aspirin Cardio i inne preparaty; tiklopidyna – Aclotin, Apo-Clodin, Iclopid, Ifapidin, Ticlid i inne; klopidogrel – Plavix, Areplex, Clopidogrel, Zyllt, Vixam i inne) i doustne antykoagulanty (m.in. Acenokumarol, Syncumar, Sintrom, Warfin, Xarelto, Eliquis, Pradaxa, Lixiana), zobowiązane są do poinformowania lekarza o tym fakcie. Większość zabiegów będzie wymagała odstawienie takich leków na kilka dni przez planowaną operacją lub ich zamianę na inne (zastrzyki z heparyny drobnocząsteczkowej, np. Clexane, Fraxiparine, Neoparin), nie zwiększające ryzyka krwotoku śródoperacyjnego.

Palenie papierosów znacząco upośledza gojenie ran i zwiększa ryzyko powikłań pooperacyjnych. Gorąco zachęcamy pacjentów do niepalenia, zwłaszcza w okresie okołooperacyjnym, tj. miesiąc przed i miesiąc po zabiegach.

michał lewandowicz

fot. Monika Szałek

dr n. med. Michał Lewandowicz

Chirurg, Onkolog
Ekspert chirurgii plastycznej

Od czasu studiów silnie zaangażowany w naukę, przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego Studenckiego Towarzystwa Naukowego. Po ukończeniu nauki na UM w Łodzi obronił doktorat i zdobył tytuł specjalisty chirurgii ogólnej. Przez szereg lat pracował w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej i Ogólnej, gdzie zdobył doświadczenie i nauczył się decyzyjności. Jednocześnie od czasów studenckich asystował ojcu w operacjach plastycznych. Chirurgia plastyczna stała się jego drugą pasją.

Na co dzień dr Lewandowicz pracuje w Oddziale Chirurgii Onkologicznej, gdzie zajmuje się przede wszystkim operacjami rekonstrukcyjnymi. Jest współtwórcą Breast Cancer Unit, jednostki dedykowanej do leczenia kobiet z rakiem piersi, od operacji usuwających chorobę po leczenie odtwórcze. W chirurgii onkologicznej odnalazł doskonałe połączenie medycyny ze sztuką.

W klinice Efecta dr Lewandowicz wykonuje przede wszystkim operacje kosmetyczne powiek i inne zabiegi chirurgii plastycznej. Konsultuje również Pacjentki do operacji plastycznych piersi oraz innych zabiegów przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym.

Formularz Kontaktowy

Informacje Kontaktowe

42-218 Częstochowa, ul.Łódzka 220

Telefon : + 48 601 84 89 55

EFECTA Lek. med. Iwona Rubik

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej Kliniki oraz kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

Telefon : + 48 601 84 89 55

Email : efecta.rubik@wp.pl

Strona WWW : www.efecta.eu

Odwiedź nas na: facebook